Divize 5. kolo Hluboká "A"-Velešín "B" 10:6

01.11.2016 23:35

V dohrávce 5. Kola divize zavítal na Hlubokou klub z Velešína. Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako v Blatné (Švrčina, Dvořák, Soucha a Hornych). Velešín dorazil s Feslem, Blažencem a Vraspírem Romanem a Martinem.

Hlubockým vyšly debly, které se nakonec staly klíčem  k celkovému vítězství 10:6. Jak k němu došlo?

Debly začali Dvořák se Švrčinou překvapivě snadnou výhrou nad Feslem a Romanem Vraspírem 3:0. Druhý bod přinesli Soucha s Hornychem, kteří přetlačili v pěti setech Blažence s Vraspírem Martinem.

Hoste, však brzy srovnali, Soucha prohrál s Vraspírem R. a Švrčina nestačil na Fesla. Naštěstí dvoubodové vedení rychle vrátili na Hlubokou Hornych s Dvořákem, kteří svým soupeřum (Blaženec, Vraspír M.) nepovolili ani set. Po úvodní singlové rundě byl stav 4:2 pro domácí

Velešínští však zbraně nesložili a opět srovnali. Švrčina nestačil na Vraspíra R. a definitivně tím zlomil hůl nad „Vodákem“ (nové dřevo). Hornych poté nestačil na Fesla. Hosté se poprvé a naposledy dostali do vedení, když Dvořák nevyzrál na svého neoblíbeného soupeře Blažence a velmi snadno podlehl 0:3. Stav utkání 4:5. O smírný stav se postaral Soucha po výhře 3:0 na Vraspírem M. Po druhém kole singlů byl tak stav 5:5

Domácí vrátil do vedení Soucha, porazil Vraspíra M. 3:0. Sedmý bod domácích vybojoval Hornych proti Vraspírovi R. Osmý bod chtěl připsat Dvořák proti Feslovi, po matném výkonu v úvodních dvou setech nakonec  srovnal na 2:2 a dokonce se v pátém setu propracoval ke dvěma mečbolům, ale zápas nakonec nevyhrál, po porážce 12:14 byl celkový stav 7:6. Osmý domácí bod nakonec přidal Švrčina po snadné výhře nad Vraspírem M. Stav utkání po třetím kole singlů 8:6.

Hlubočtí už drama nepřipustili a po výhrách Dvořáka nad Vraspírem R. a Souchy nad dosud neporaženým Feslem se radovali z celkové výhry 10:6

Body domácí: Soucha 3, Hornych a Dvořák 2, Švrčina 1, debly

Body Hosté: Fesl 3, Vraspír R. 2, Blaženec 1

Příští utkání sehrají hlubočtí v pátek 11.11. pro Orlu a v sobotu 12.11. přivítají družstvo z Kardašovy Řečice.