16. kolo KP Sokol Hluboká "A"- Studená"A" 6:9

14.02.2011 10:08

Ve šlágru 16. kola krajského přeboru se hlubočtí utkali o první místo se Studenou. Očekával se tuhý boj. Před nejvyšší návštěvou sezóny - 10 diváků :-) nezačali hráči z podzámčí úplně špatně. Po úvodní těsné porážce Dvořáka s Blažkem 2:3, ostatní členové domácích zabodovali - Böhm Pavel porazil Zejdu 3:0, Böhm František otočil nepříznivý průběh pátého setu s Mastným (4:8 a 8:10) na 12:10  a Švrčina porazil Maňhala 3:0. Stav po první rundě 3:1 pro Hlubokou. Druhými zápasy začal Böhm P., ve vyrovnaném zápase rozhodla až napínavá koncovka pátého setu, po nevyužití několika mečbolů Pavel prohrál 13:15 a hosté snížili. Poté však Böhm F. porazil Zejdu 3:0 a vypadalo to zase lépe, další pětisetový zápas sehrál Švrčina, který tesně podlehl Mastnému 2:3, a když si ani Dvořák neporadil s dobře blokujícím a málo chybujícím Maňhalem, byl stav po druhém kole 4:4. Vedení na domácí stranu zařídila hlubocká jednička Böhm F., když nedala šanci nejlepšímu hráči Studené Blažkovi (3:0), Švrčina poté udolal Zejdu a stav 6:4 vypadal nadějně. Bohužel hlubočtí hráči již další body nepřidali. Ve zbývajících pěti zápasech 4x prohráli 2:3 na sety. Vykřesat naději na závěrečnou čtyřhu mohl Böhm Pavel, bohužel neproměnil 3 mečboly proti Mastnému, a tak hosté oplatili Hluboké podzimní porážku ve stejném poměru 9:6. O vyrovnanosti utkání svědčí poměr setů, které vyzněly ve prospěch domácích (33:31). O utkání tak rozhodl poměr vítězných pětisetových zápasů - z pohledu domácích 2:8 :-( Body za domácí: Böhm F. 3, Švrčina 2, Böhm P. 1, Dvořák 0. Za hosty: Mastný, Blažek po 3,MaŇhal 2, Zejda 1. touto porážkou se nejspíš hlubočtí odsoudili na konečnou druhou příčku KP, která by i tak měla stačit na postup do Divize, ale nepředbíhejme, ještě zbývá 6 utkání, která mohu s pořadím ještě zamíchat.