19. kolo KP Nová Ves-Hluboká 7:9

28.02.2010 20:23

Zápas sezóny, ano, tak by se dalo nazvat toto utkání pro Hlubokou. V tomto utkání jsme nastoupili s očekávanou posilou Františkem Böhmem v Nové Vsi. Udivení domácí se z tohoto šoku dlouho vzpamatovávali, o Böhmovi neměli ani potuchy. Zápas byl jako na houpačce. Hlubočtí potřebovali vyhrát, a to alespoň 9:6, v horším případě by mohlo stačit i 9:7 a vyhrát o 4 sety. Utkání začalo dvojzápasem Hronek-Böhm a Przeczek-Švrčina. Böhm svůj první zápas za Hlubokou zvládnul na jedničku, ztatil pouze set (a byl to set za celé utkání jediný). Švrčinovi se nepodařilo proměnit 3 mečboly a tak průběžný stav 1:1. V dalším dvojzápase neuspěli Dvořák (2:3 s Malčákem, když už vedl 2:0 na sety) ani Vojta s Nápravníkem (1:3) a domácí se ujali vedení 3:1. Pak nastal první obrat. Hluboká otočila po pěti výhrách v řadě (Böhm - Preczek 3:0, Švrčina - Malčák 3:2, Dvořák - Nápravník 3:1, Vojta - Hronek 3:1, Böhm - Malčák 3:0) na 3:6 z pohledu domácích. Dorazit Novou Ves mohl Švrčina, ale nepodařilo se mu proměnit další mečbol proti Nápravníkovi a domáci ožili. Hronek porazil suveréně Dvořáka 3:0, a Przeczek udolal Vojtu 3:1 a začínalo se odznovu 6:6! Jen s tím, že Hluboká potřebovala prohrát maximálně 1x. Svůj poslední zápas odehrál vynikající Böhm, který nedal šanci ani Nápravníkovi (3:0), ale Švrčinovi se nedařilo a prohrál další zápas 2:3 s Hronkem - 7:7...a drama vrcholilo, zbývalo sehrát pouze zápasy Przeczek-Dvořák a Malčák-Vojta. Vojtovi hra na Malčáka sedla a vykřesal naději po výhře 3:1. Zato Dvořák nezačal vůbec dobře a brzy prohrával 0:2 na sety a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Ve třetím setu se mu sice podařilo snížit, ale vstup do čtvrtého setu byl opět tragický (1:5). Až pak se trochu uvolnil, vyšlo mu několik riskantních míčků a čtvrtý set otočil. Drama gradovalo v pátém setu, hráči se točili za stavu 5:4 pro domácí. Dvořák srovnal na 5:5 a pak začal tahat za delší konec (6:5, 6:6, 8:6) Przeczek naposledy v zápase vyrovnal na 8:8, pak pomohlo Dvořákovi prasátko 9:8, 10:8 a nakonec 11:8!!!! Především díky Böhmovi, který kromě 4 bodů uděloval spoluhráčům velmi cenné rady, Hlubočtí vyhráli 9:7 a na sety 37:29. A to, pokud vyhrají zbývající 3 utkání (Na Orlu, Pedagogu a v Týně), jim bude stačit k záchraně. Takže to bude ještě dlouhá trnitá cesta, věřme, že ne nemožná ;-). Ještě trochu statistiky -body - Nová Ves: Hronek, Przeczek, Nápravník po 2, Malčák 1. Hluboká: Böhm 4, Dvořák a Vojta po 2, Švrčina 1