20.kolo KP Orel-Hluboká 7:9

13.03.2010 23:24

Další klíčové utkání sehráli Hlubočtí v nejmodernější herně v Českých Budějovicích, na Orlu. Utkání bylo velmi vyrovnané, domácí nastoupili v nejsilnější sestavě s Tenglovou V., Vrzalem Pavlem, Šilhavým a Janoušem. Hosté přijeli s hlavním oporou Böhmem, Dvořákem, Švrčinou a Vojtou. Po úvodní dvouhrách byl stav 2:2, Böhm porazli Vrzala, Švrčina Janouše a za domácí vyhráli Šilhavá nad Dvořákem a Tenglová nad Vojtou. Druhé kolo dopadlo stejným výsledkem, stav 4:4 zařídili výhrami Böhm a Vojta za Hlubokou a za Orel Tenglová s Janoušem. Po třetím kolem -opět nerozhodný stav 6:6. Bezkonkurenčí Böhm drží Hlubokou nad vodou, k němu se přidává Vojta. Rozhodnout musela poslední runda. Jako první nastoupili obě jedničky týmů a zápas nabízel opravdu zajímavou podívanou. Po dvou vyhraných setech Böhma se osmělila i nejmladší z rodu Tenglových (Vendula), vynutila si čtvrtý set, který dospěl až do koncovky. Větší zkušenosti se nakonec projevily a Böhm poslal Hlubokou do těsného vedení 7:6. Další důležitý bod bohužel nepřidal Dvořák, kterému se dnes totálně nedařilo a prohrál vše :-( . Naštěstí svůj druhý bod uhrál v koncovce pátého setu Švrčina a rozhodujcí devátý bod uhrál dnes vynikající Vojta, když nedal domácímu Janoušovi sebemenší šanci. Hosté se stále drží na nestestupové 8. pozici, kterou budou muset hájit ještě 2 kola. Díky výhře Třeboně a Tábora, je téměř jisté, že čtvrtým sestupujícím bude někdo z dvojice Nová Ves či Hluboká. Kdo to nakonec bude?...Lepší výchozí pozici má sice Hluboka, ale ve prospěch Nové Vsi hovoří "lehčí"soupeři.