Divize 2. kolo Hluboká-Orel 10:5

23.09.2017 09:58

Ve 2. kole Jihočeské divize jsme přivítali tým ze Střeleckého ostrova Orel České Budějovice. Oproti minulému kolu nám vyšly čtyřhry, počáteční vedení 2:0 dávalo příslib snadného vítězství, ale tak jednoznačné to nebylo. Statický Švrčina dobře nezablokoval nadějného Doležala, domácím náskok naštěstí vrátili Soucha s Hornychem, kteří přejeli Vrzala se Štědrým. Dvořák pak podlehl v souboji s Kubou Sassmanů, který byl dvě sezóny hráčem hlubokckého Sokola. Důležitých vítězství 3:2 dosáhli Soucha nad Doležalem a Hornych nad Vrzalem. Prozatimní stav 6:2 byl nadějný, ale Dvořák prohrál se Štědrým 2:3 a Orel se ještě plánoval nadechnout. Švrčina ale dovolil Sassmanovi ve třech setech pouze 12 míčů, a tak byl stav 7:3. Hornych sice těsně nestačil Doležalovi 2:3, ale pak Dvořák dosáhl konečně bodu s Vrzalem 3:0 a další bod přidal Švrčina, který se dostal z prekérní situace 2:8 v pátém setu. I když Soucha následně podlehl Sassmanovi, Dvořák v dramatické hecující koncovce udolal 12:10 v pátém setu Doležala a první vítězství v nové sezóně bylo na světě. Autor těchto řádků ještě jistil první tříbodový zisk výhrou na Vrzalem.
Za týden 29.9.2017 přivítáme v 18:30 hosty z Třeboně.

Rekapitulace : (čtyřhry 2:0, body domácích: Švrčina Tomáš 2:1, Soucha Jan 2:1,
Hornych Jiří 2:1, Dvořák Martin 2:2, body hostů: Doležal Josef 2:2,
Vrzal Pavel 0:3, Štědrý Jan 1:2, Sassmann Jakub 2:1)