Divize 21. kolo Prachatice-Hluboká 10:6

20.03.2015 23:19

Hlubočtí přišli o svojí jarní neporazitelnost v Prachaticích. Prachatičtí postavili nejsilnější možnou sestavu se čtrnáctiletou reprezentatkou kadetek Blaškovou, prvoligovým Němcem, matadorem Nitranským a Bauerem J. st. Hluboká přijela v pěti hráčích - Böhm F.+P., Soucha, Švrčina a připraven do hry byl Dvořák, který nakonec nastoupil pouze v deblu. A právě debly byly důležitým faktorem v konečném hodnocení. Nitranský-Bauer si poradili trošku překvapivě snado 3:0 s bratry Böhmovými. To ve druhé čtyřhře se schylovalo k překvapení. Dvořák se Švrčinou zaskočili vycházející hvězdu Blaškovou s Němcem. Ve třetím setu dokonce nepovolili domácím ani míček a ujali se vedení 2:1 na sety. Rozhodl čtvrtý set, který byl až do stavu 9:9 vyrovnaný, pak selhal Dvořák a dvěma nepřijmutými servisy poslal zápas do páté sady, kde se projevila větší kvalita domácích. Stav po úvodních čtyřhrách 2:0 pro domácí....