Divize 4.kolo Protivín-Hluboká 9:9

19.10.2014 18:12

Po nepovedeném utkání v Přídolí cestovali hráči z Hluboké ke svému čtvrtému venkovnímu utkání do Protivína. Hlubočtí zamíchali se sestavou, Jiřího Hornycha nahradil Martin Duspiva. A ani to nebylo vše. Hosté zamíchali také s deblovým složením. Soucha to zkusil s Dvořákem a Švrčina s Duspivou. Prvně jmenovaná dvojice podlehla Dunovskýmu s Färebrem, zato Duspiva se Švrčinou porazili Votavu s Dubským, a tak se do singlů šlo za nerozhodného stavu 1:1. Čtyři, ano opravdu čtyři utkání trvalo, než předvedl svůj obvyklý standard hráč Švrčina. (z toho vyplývá nutnost sehrání několika přátelských utkání před sezónou a nebo, tak jak to udělal Pedagog ČB, přihlásit se do ČP v následující sezóně). Ale zpět k utkání Protivín – Hluboká. Nepřesvědčivě bohužel začala hlubocká posila Soucha, když podlehl Votavovi. Když pak prohrával Švrčina s Dubským 0:2 na sety, nevypadalo to vyrovnaný boj. Potom konečně Tomáš Švrčina zabral a duel otočil a vyrovnal celkový stav na 2:2. Unaveným dojmem působil autor těchto řádků, s Färberem neměl dostatek trpělivosti a brzy prohrál 0:3. Byla to první porážka v této sezóně tímto poměrem setů. Duspiva pak prohrál v koncovkách setů s domácím favoritem Dunovským, a tak po prvních odehraných singlech byl stav utkání 4:2 pro domácí. Naštěstí bylo rychle srovnáno, to když Soucha porazil Dubskýho a Švrčina zlepšeným výkonem nedal šanci obranářovi Färberovi a trpělivou hrou dovedl svůj zápas 3:0 k vítězství. Trpělivost byla právě tím, co Švrčinovi nedovolilo v předchozích utkáních více bodovat. Dvořák potom sice prohrál s Dunovským 0:3, ale do hry vrátil Hlubokou, velmi cennou výhrou na Votavou, Duspiva. Stav utkání 5:5. Třetí kolo začal Soucha těsnou výhrou na Färberem a Hluboká šla poprvé do vedení. Švrčina pak po boji podlehl lídrovi Dunovskýmu 2:3 a utkání mohlo začít znovu. Konečně ze sebe setřásl únavu Dvořák, který porazil Votavu. Duspiva pak podlehl Dubskýmu a utkání spělo k remíze. Za stavu 7:7 nedal Dunovský šanci Souchovi, pak Švčina udolal Votavu – 8:8. Dvořák pak nastoupil proti Dubskýmu, v prvním setu mu rychle odskočil a ujal se vedení 1:0 na sety. Druhý set bohužel začal Dvořák špatně a brzy prohrával, když byl stav 5:10, vypadalo to srovnání setů na 1:1. Dvořák ale zabojoval a po sedmi míčích v řadě určitě slyšel celý Protivín, kdo ten set vyhrál. 2:0 pro hosty. Dubský se ještě nevzdal a ve třetím setu si opět brzy vybojoval náskok, který tentokrát dokázal bez problémů zúročit.  Čtvrtý set začal Dvořák zodpovědně a brzy se ujal vedení, které narůstalo až na 8:3. Ale přesto nebylo ještě rozhodnuto, Dubský snížil na 7:8, až pak udělal Dvořák důležitý bod na 9:7 a tím soupeře definitivně zlomil. Hluboká se tím dostala opět do vedení 9:8 a zbývalo sehrát poslední zápas mezi Färberem a Duspivou. Färber trpělivou hrou dospěl k výhře 3:0 a tak došlo na dělbu bodů.

Body domácí: Dunovský 4, Färber 2, Dubský a Votava po 1, debl

Body hosté: Švrčina 3, Dvořák a Soucha po 2, Duspiva 1, debl