Divize 5.kolo Hluboká-Sokol ČB 8:10

04.11.2014 23:58

Vyrovnanou bitvu se smolným koncem sehráli hlubočtí s loňským vítězem divizní soutěže, Sokolem ČB. Domácí se vrátili k sehranému deblu Dvořák-Švrčina, druhou dvojici tvořil Soucha s Duspivou. Po deblech byl stav 1:1, Dvořák se Švrčinou si vzpomněli na lepší časy a porazili exligové Fialu s Houškou 3:1. Za hosty srovnali zkušení Staněk s Klečkou. Hosté přijeli s tím nejsilnějším, co na soupisce mají.  Přesto domácí neprodali kůži lacino. V prvním kole dvouher nejprve Houška v pohledném utkání přehrál Švrčinu, který nenavázal na loňské dvě výhry. Zároveň s ním nastoupili Dvořák s Fialou. První set byl vyrovnaný  do poloviny setu, pak Dvořák odskočil a vedení již nepustil a první set vyhrál 11:8. Nabuzený Dvořák předvedl v druhém setu koncert, když  Fialovi nedal šanci, 11:2 hovoří za vše. Trápící Fiala nezachytil ani začátek třetího setu, a tak Dvořák vyhrál snadno 3:0. Nutno podotknout, že hostujícího Fialu limitovala bolest zápěstí, ale na to se historie ptát nebude. Duspiva pak podlehl 0:3 Staňkovi a Soucha stejným výsledkem porazil Klečku, a tak po prvních odehraných dvouhrách byl stav vyrovnaný 3:3. V euforii hrající Dvořák nastoupil také na budějovického Houšku. První dva sety vyhrál shodně 11:5. O tom, že není jednoduché zápas dohrát, se autor těchto řádků přesvědčil již několikrát. Právě s Houškou měl v minulosti vítězství nadosah, ale zkušenější  Houška vždy zápas  dokázal otočit. A na stejný průběh to vypadalo i dnes. Dvořák se ve třetím setu držel do stavu 9:9, ale nakonec podlehl. Čtvrtý set ovládl Houška 11:6, a tak se šlo do pátého setu. Dvořák pochopil, že nemá co ztratit a pustil se opět do útoku  a po heroickém výkonu Houšku poprvé v kariéře porazil. Pátý set vyhrál 11:8 a poslal Hlubokou do vedení. Duspiva pak nestačil na Fialu a Soucha na Staňka. Stav utkání dorovnal na 5:5 Švrčina výhrou nad Klečkou. Třetí kolo singlů začal prohrou Duspiva s Houškou. Pak Soucha nedal šanci Fialovi a Švrčina Staňkovi. Hlubočtí hráči vyhráli shodně 3:0. Bohužel stejným výsledkem ale v opačném gardu skončil zápas mezi Dvořákem a Klečkou, a tak bylo opět srovnáno 7:7. Utkání se zlomilo v zápase jedniček svých týmů. Soucha těsně prohrál  9:11 v pátým setu a dostal Sokol ČB na koně. V souběžně hraném zápase tahal již značně unavený Švrčina s Fialou, který vracel neskutečné míče, za kratší konec. Po prvním prohraném setu 5:11, sebral poslední zbytky sil, ve druhém setu Fialu doslova udolal 17:15. Bohužel, na víc mu již síly nestačili, Fiala pozorně bránil a Švrčina již nenašel sílu a trpělivost  držet krok.V dalších setech podlehl  6:11 a 8:11 a vytvořil tak nelehkou pozici pro Dvořáka s Duspivou, kteří potřebovali bezpodmínečně vyhrát, aby utkání dospělo k remíze. Dvořák nastoupil proti Staňkovi, kterého ještě nikdy neporazil a Martin Duspiva se postavil Klečkovi, kterému vloni podlehl až po boji 2:3. Dnes se mu bohužel nedařilo a odešel poražen ve třech setech. Nic nebyla platná ani výhra Dvořáka nad Staňkem 3:1. Po třech hodinách tuhého boje, si budějovičtí odvážejí z podzámčí cenné body. Utkání by možná více slušela remíza, ale hosté předvedli vyrovnanější výkony. V dalším utkání jedou hlubočtí  k těžkému utkání do Studené.

Body domácí: Dvořák 3, Soucha a Švrčina po 2, debl.

Body hosté: Houška 3, Fiala, Staněk a Klečka po 2, debl