Divize 6.kolo Hluboká-Vodňany 10:4

02.11.2014 09:19

K prvnímu domácímu utkání v sezóně 2014-2015 nastoupili hlubočtí až poslední říjnový den. V předehrávce přivatli soupeře z Vodňan. Domácí podali týmový výkon a za 2 hodinky poslali soupeře z Vodňan s nepořízenou domů. Hlubočtí stále hledají nejvhodnější kombinaci hráčů pro debly. Tentokráte nastoupili ve složení Soucha-Švrčina a Hornych-Dvořák. Prvně jmenovaná dvojice podlehla Turkovi s Hubáčkem. Dvořáko s Hornychem porazili Davidy J.+T , a tak byl stav 1:1. Do dvoubodového  vedení dostal Hlubokou Švrčina s Dvořákem výhrami nad Davidem J. a Davidem T. Za hosty snížil ve vyrovnaném zápase Hubáček, který udolal Hornycha 11:9 v pátém setu. První sérii dvouher  zakončil výhrou Soucha nad Turkem, a tak byl stav 4:2 pro domácí. Na 4:3 snížil David J., který si poradil s Dvořákem, ale pak přišla bodová šňůra domácích. Po hladkých výhrách Hornycha nad Davidem T, Souchy nad Hubáčkem a Švrčiny nad Turkem, byl stav po druhém kole singlů již 7:3 pro domácí. A když Hornych nepovolil Davidovi J ani set a Soucha zdolal Davida T., vyšplhal se stav na 9:3. Pak sice Nesedla Švrčinovi hra vodňanského Hubáčka, který snížil na 4:9 z pohledu hostů. Souběžně s tímto zápasem hrál na druhém stole Dvořák s materiálovým Turkem, zdálo se, že zápas snadno zvládne, ale za stavu 2:0 a 8:4 polevil, pokazil několik laciných míčku a rázem byl stav 8:10. Snížení na 9:10 bylo málo, a tak se šlo do čtvrtého setu. Byl to naštěstí set poslední, do stavu 6:6 vyrovnaný, ale pak se přeci jen domácí hráč prosadil a dovedl zápas a tím i celé utkání do vítězného konce. V úterý přivítá Hluboká opět doma jediného účastníka z krajského města, budějovický Sokol, kterému se po loňském vítězství celé divizní soutěže moc nedaří. Kéž by mu to ještě minimálně jedno utkání vydrželo.

Body domácí: Soucha 3, Dvořák, Hornych a Švrčina po 2, debl

Body hosté: hubáček 2, David J. 1, debl